środa, 20 sierpnia 2014

Zadanie na czas, czyli timer

Zbliża się nowy rok szkolny, nowe wyzwania i trochę nowinek TIK.
W czasie zajęć zdarza się, że nauczyciel  wyznacza czas na realizację zadania, co ma sprzyjać efektywnej pracy uczniów (grupy), mobilizować do działania, narzucać tempo pracy grupy, uczyć dzieci zarządzania czasem, co jest bardzo istotne w niektórych zadaniach.
Do tego typu zadań  używałam do tej pory telefonu komórkowego. Włączałam w nim funkcję timera. Telefon leżał na biurku, a sygnał dźwiękowy sygnalizował, że czas na wykonanie zadania właśnie minął.
Zaczęłam jednak poszukiwać innych sposobów na wyznaczanie czasu w klasie i okazuje się, że  narzędzi online dostępnych dla każdego jest bardzo dużo. Wyświetlasz je w klasie na białym ekranie. Prezentuję dziś kilka z nich:
Bombowy timer
Dla miłośników mocnych wrażeń, głośnych wybuchów, "podkręcania" atmosfery...

Świeca
Jeśli lubisz blask płonących świec i chcesz wprowadzić "nastrojowość" w klasie wybierz ten timer.

A może Snail Racing?

A oto timer, w którym możesz wybrać  muzykę poważną bądź filmową. Możesz też pobrać własną. Podoba mi się!!!
Możesz użyć też swój tablet lub smartfon.  Moja ulubiona aplikacja (idealna dla młodszych dzieci) to:
Fun Timer
Znajdziesz ją w Google play: