niedziela, 3 grudnia 2023

Książki do czytania na czas oczekiwania

Rytuałem, który wprowadzić nas może  w radosny czas oczekiwania, są chwile czytania w klasie.  Oto kilka propozycji do czytania w klasach młodszych.

Książką "na raz" jest propozycja wydawnictwa Mamania pt. "Wesołych świąt, Gus" Chrisa Chattertona. Jest to opowieść o marudnym psie o imieniu Gus, który wcale nie lubi świąt. Książka posiada piękne ilustracje i światczną kolorystykę, która wzbudza zachwyt dzieci. Tekstu w niej mało, ale za to jest bardzo ważne przesłanie. Bo w świętach nie chodzi tylko o to, co lubi Gus...
Więcej świątecznych propozycji od wydawnictwa Mamania.
Kolejną propozycją są "Opowiadania wigilijne. Pod choinkę od polskich pisarzy". Bogaty zbiór wierszy i  opowiadań polskich autorów. Znajdziemy tutaj wiersz Ludwika Jerzego Kerna "Choinka" - w kształcie choinki oraz opowiadania Grzegorza Kasdepke, Joanny Olech czy Barbary Kosmowskiej, a także Pawła Beręsewicza. Nie zabrakło też utworu Agnieszki Frączek oraz Wandy Chotomskiej. Polecam w klasie pierwszej, bo utwory są krótkie. 

Kolejną propozycją dla bardziej cierpliwych słuchaczy jest "Projekt święta" Magdaleny Szczepańskiej. Książka zawiera 24 rozdziały do czytania. Opowiada o przygodach dzieci, które postanowiły przygotować  prezent dla Mikołaja. jak wiele działań udało im się wymyślić. Pomysły bohaterów mogą
"Prezent dla Cebulki" nie jest łatwą lekturą. Książka składa się z 25 rozdziałów, opowiada o marzeniach Cebulki. Są to marzenia materialne i  niematerialne. Ale o tym przeczytajcie sami.
A wy jakie książki czytacie w grudniu?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz