wtorek, 9 września 2014

Co to jest eTwinning?

eTwining jest to łączenie i współpraca szkół z różnych krajów Europy za pośrednictwem mediów elektronicznych. Jest to program Unii Europejskiej promujący współpracę szkół oraz wykorzystanie do tego celu technologii informacyjno-komunikacyjnych. Program oferuje również wiele szkoleń internetowych dla nauczycieli.
Nowością eTwinning w roku szkolnym 2014/2015 jest to, że nie trzeba szukać szkół do współpracy poza Polską. To niestety wymagało znajomości języka obcego. W tym roku można realizować projekty z inną szkołą polską.
Warto zarejestrować się na eTwinning i poszperać trochę w poszukiwaniu ciekawych szkoleń lub projektów do współpracy.
Zachęcam do przeczytania wywiadu z Jolantą Okuniewską, która jest ambasadorem eTwinning w Polsce. O jej nagrodzonym projekcie o pieskach przeczytacie na blogu superbelfrów.