niedziela, 14 grudnia 2014

Godzina kodowania

W dniach 8 -14 grudnia każdy z nas (uczeń, nauczyciel, każdy zainteresowany) mógł wziąć udział w inicjatywie organizowanej z okazji Tygodnia Informatyki - w Godzinie Kodowania.
Zachęcona przez polskich nauczycieli z grupy Superbelfrzy RP postanowiłam spróbować i ja. Było to moje pierwsze spotkanie z kodowaniem i już połknęłam bakcyla. Po pierwszych próbach i samodzielnym dochodzeniu do tego, o co tak naprawdę w tym chodzi, z każdą minutą zachwycałam się coraz bardziej istotą kodowania i odnajdywałam jego ogromne walory edukacyjne!
I nasunęły mi się dwie refleksje. Gdyby nasi uczniowie uczyli się kodowania od najmłodszych lat, nie mieliby problemów z geometrią. Kształtowanie pojęcie kątów, ich miary, konstruowanie figur geometrycznych,  usprawnianie orientacji przestrzennej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej - to tylko niektóre walory kodowania.
Już wiem, że w przyszłym roku wezmę udział w Godzinie Kodowania z moimi uczniami. To nie tylko zabawa! To prawdziwa edukacja!
Jeszcze dziś można wziąć udział w Godzinie Kodowania. Trzeba zarejestrować się tutaj: http://studio.code.org/ i wykonać 20 zadań w formie gier (łamigłówek). Po ich wykonaniu czeka na nas certyfikat, który można pobrać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz