niedziela, 9 lipca 2017

Paradoksy szkolne według Jarosława Pytlaka

Wystąpienie pana Jarosława Pytlaka pod intrygującym tytułem Kot jednocześnie żywy i martwy czyli paradoksy życia szkolnego dostarczyło mi wiele refleksji oraz przemyśleń. Na Inspiracjach 2017 mówił o paradoksach szkolnych. Jeśli przyjrzymy się im uważnie, możemy zmienić spojrzenie na wiele ważnych spraw, które mają wpływ na wszechstronny rozwój uczniów.
Duże zaciekawienie wzbudził we mnie paradoks związany z ocenianiem i trudno się z nim nie zgodzić. Jako zwolenniczka oceniania kształtującego (z trzyletnim praktykowaniem oceniania bez ocen w edukacji wczesnoszkolnej) zgadzam się z głosem pana Jarosława Pytlaka w pełni.

Prezentację Jarosława Pytlaka można przeczytać na jego blogu Wokół szkoły lub na Edunews