niedziela, 6 grudnia 2020

Nauka w plecaku na czas oczekiwania...

Pani Sabina Piłat, nauczycielka-podróżniczka przygotowała na swoim kanale Nauka w plecaku filmy na czasie. Film o reniferach to duża skarbnica wiedzy na temat zwierząt kojarzonych z zaprzęgiem Mikołaja. Wywiad ze świętym Mikołajem idealnie wprowadza nas w świąteczny nastrój, a Lekcja na żywo - Prawdziwy Święty Mikołaj z Laponii to już prawdziwy hit. W lekcji na żywo uczestniczyło 13 tys. oglądających. Do dziś lekcję obejrzało już ponad 45 tys. użytkowników internetu.

Zaproponowane filmy to źródło edukacyjnych inspiracji. Można je oglądać wspólnie z uczniami i przeprowadzić lekcje w oparciu o nie. A może odwrócona lekcja? Czemu nie. Świetny materiał na zajęcia dodatkowe, np. na rewalidacyjne, bo wokół niego możemy stworzyć szereg kreatywnych zadań angażujących uczniów. Mogą też posłużyć jako źródło do tworzenia notatki wizualnej w trakcie oglądania.

Warto oglądać filmy na kanale "Nauka w plecaku". Warto zasubskrybować kanał.