sobota, 4 października 2014

Khan Akademy Polska

Akademia Khana jest nowoczesnym sposobem na edukację. Zakłada nagrywanie i udostępnianie filmów, na których nauczyciele krok po kroku tłumaczą jakiś problem np. matematyczny i przedstawiają zapis metody obliczeń, wyjaśniają zjawiska itp. Tak więc uczeń we własnym tempie, o każdej porze i w dowolnym miejscu korzystając z komputera lub innego urządzenia mobilnego może samodzielnie pogłębiać swoją wiedzę, utrwalać lub ją poszerzać.
Fundacja Edukacja dla Przyszłości pracuje nad tłumaczeniami filmów KhanAkademy na język polski, tworzy własne materiały zgodnie z formułą. Propaguje KhanAkademy wśród nauczycieli oraz uczniów oraz szkoli nauczycieli korzystania z platformy akademii. 
Przetłumaczone zasoby są już ogromne i  z każdym dniem przybywają nowe. Bardzo dużo materiałów obejmuje zagadnienia matematyczne. Chętnie tam zaglądam i uczę się. 
W poniższym przemówieniu  prof. Lech Mankiewicz wyjaśnia ideę Akademii Khana.


W ramach  projektu pojawiają się również filmy z zakresu edukacji wczesnoszkolnej. Kręci je i tłumaczy dzieciom matematyczne zagadnienia nauczycielka matematyki Katarzyna Gorzędowska. Materiał filmowy można świetnie wykorzystać w odwróconej lekcji. 
Oto jeden z nich: Kupujemy banany.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz