piątek, 3 października 2014

PisuPisu.pl

Dzięki Jolancie Okuniewskiej poznałam wspaniałe narzędzie do uczenia dzieci posługiwania się klawiaturą komputera. Narzędzie, które w sposób obrazkowo -zabawowy uczy pisania liter z poszczególnych linii klawiatury. Uczy pisania znaków polskich oraz wielkich liter. I co ważne dziecko uczy się samo. Praca uczniów zostaje zindywidualizowana. Każdy uczeń jest zaangażowany. Nauczyciel może być obserwatorem i motywatorem, a nie "przekazywaczem" wiedzy. Nauka odbywa się poprzez zabawę. Dziecko może uczyć się również w domu.
PisuPisu.pl to idealny sposób na zajęcia komputerowe w klasie pierwszej. Zawiera również wiele zabaw słownych oraz ortograficznych dla najmłodszych dzieci.

Dotąd nauczenie dzieci posługiwania się klawiaturą (shift, alt, polskie znaki) wydawało mi się dużym wyzwaniem, a teraz okazało się banalnie proste.