poniedziałek, 20 października 2014

Szkoła z Klasą 2.0

Rusza właśnie V edycja programu Szkoła z Klasą 2.0. Moja szkoła bierze w niej udział po raz trzeci. W bieżącym roku postanowiłam wziąć udział w programie. Zarejestrowałam się i przeczytałam przewodnik.
Oto cytat z przewodnika:
Kluczem do nowoczesnej edukacji nie jest ilość sprzętu w klasie ani użycie komputera, myszki, klawiatury, konkretnego programu, aplikacji tylko "dla zasady", ale mądre i celowe wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK). Do tego zawsze potrzebny jest człowiek i jego pomysł na włączenie technologii do procesu nauczania/uczenia się, które będzie rozwijać umiejętności współpracy, samodzielnego i krytycznego myślenia, rozwiązywania problemów, poszukiwania nieszablonowych rozwiązań oraz czytania ze zrozumieniem i analizy tekstów, nie tylko literackich.
Dość czytelny dla mnie okazał się poniższy schemat zawarty w przewodniku.  Wystarczy spojrzeć, aby dowiedzieć się, o co w tak naprawdę chodzi w programie Szkoła z Klasą 2.0.

Przewodnik można przeczytać tu: http://www.ceo.org.pl/pl/szkolazklasa2zero/news/publikacje

1 komentarz:

  1. Ja też ruszam, czyli idziemy do przodu i chyba na mądrej współpracy i wymianie doświadczeń mi najbardziej zależy.Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń