czwartek, 9 lipca 2015

Dziwny język ...

Wiem, że istnieje, spotykam się z nim w sieci. Budzi moje zaciekawienie, jak wszystko, co nowe. Często irytuje, gdy słyszę go w codziennych wypowiedziach uczniów. Dziwny język, skrótowce, zlepki liter pozornie nic nie znaczące. A jednak żyje i rozwija się.
Niedawno próbowałam odszukać znaczenie takiego internetowego dziwadła "LOL" słyszanego wielokrotnie w klasie. Próbowałam zinterpretować zabarwienie emocjonalne słowa, stwierdzić czy to czasem nie jakiś wulgaryzm. Takich wyrazów jest bardzo dużo i uczniowie wiedzą, co znaczą.
Slang internetowy, żargon, którym posługują się internauci doczekał się swojego słowniczka. Warto się z nim zapoznać, bo posługują się nim nasi uczniowie. Nie chciałabym jednak, aby rozgościł się w naszej codziennej komunikacji, bo zubożałby nam język polski. Niech sobie pozostanie w wirtualnym świecie.
  ImageChef.com - Get codes for Facebook, Hi5, MySpace and more