sobota, 19 grudnia 2015

Polka nominowana do nauczycielskiego Nobla

Global Teacher Prize, inaczej nauczycielski Nobel, nagroda przyznawana przez The Varkey Foundation z siedzibą w Londynie po raz drugi. W gronie pięćdziesięciu finalistów znalazła się Polka, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej z Olsztyna - Jolanta Okuniewska.
Dla mnie to ogromny zaszczyt znać Jolantę Okuniewską, uczyć się od niej każdego dnia, czerpać oraz inspirować. Gdybym miała wymienić jedną, najważniejszą cechę Joli, powiedziałabym, że to odwaga. Odwaga w byciu sobą. Odwaga w podejmowaniu nowatorskich rozwiązań. Odwaga  w dzieleniu się swoją wiedzą i doświadczeniem. Odwaga w przyjmowaniu nowych (nie zawsze popularnych) wyzwań.
Cieszmy się więc tym wyróżnieniem, bo to nasze wspólne święto. Wszyscy możemy czerpać garściami z ogromnej energii Joli, z jej pomysłów oraz działań. Każdego dnia możemy uczyć się i doświadczać tego, że praca nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej daje nam ogromną radość i może stać się życiową pasją.
Zapraszam do lektury:
Blogi Jolanty Okuniewskiej:
Tableszyt w okładce w motyle
W naszym piórniku