niedziela, 18 sierpnia 2019

Wesprzyjmy Khan Akademy!

Czy znacie Khan Academy (Akademia Khana)?  Jest to edukacyjna organizacja non profit działająca w przestrzeni online, założona przez Salmana Khana. Poprzez filmy, mini wykłady pozwala uczniom na samodzielne uczenie się uczniów na każdym etapie edukacji.  Korzystanie z zasobów jest całkowicie darmowe i bardzo przydatne. 

W Polsce bardzo wielu uczniów korzysta z darmowych zasobów (filmów) Khan Academy na kanale you tube Khan Academy po polsku. Oto jeden z takich filmów:

A tymczasem Khan Academy w Polsce potrzebuje wsparcia finansowego. Pisze o tym prof. Lech Mankiewicz:
Dzień dobry,
nazywam się Lech Mankiewicz, jestem prezesem fundacji Fundacja Edukacja dla Przyszłości, która odpowiedzialna jest za polskie zasoby na portalu Khan Academy po polsku.
Żaden z członków fundacji nie pobiera za to wynagrodzenia.
Utrzymanie polskiej wersji Khan Academy kosztuje mniej więcej 20 tysięcy złotych rocznie. Pieniądze są potrzebne na nagranie nowych filmów, które uzupełnią luki w materiale, czasem na jakieś większe tłumaczenie. Chcielibyśmy też pójść do przodu, na przetłumaczenie czekają działy takie, jak statystyka, przedmiot bardzo ważny i niedoceniany w polskiej szkole.
Posty na naszym profilu KhanAcademy po polsku docierają mniej więcej do tysiąca osób każdy. Nawet w czasie wakacji nasze materiały są wyświetlane po 5 tysięcy razy dziennie. Gdyby każda z tych osób założyła zlecenie stałe przelewu co miesiąc 1 zł na nasze konto, 02 1140 2004 0000 3502 7730 4070, z dopiskiem „darowizna”, nasza sytuacja finansowa poprawiłaby się znacznie. A 2 zł. A 5? To ciągle mniej niż kawa... Raz w miesiącu.
Wspieram Khan Akademy, bo wiem, że to ważne wsparcie edukacyjne dla naszych uczniów. Wiem, jak wielu z niego korzysta. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz