niedziela, 5 kwietnia 2020

Ne wyważajmy otwartych drzwi

Czas kwarantanny to czas, kiedy nauczyciel może korzystać z zasobów, które gromadził przez lata, publikował na blogu lub przechowywał na swoim dysku. Kreatywny nauczyciel ma świetną okazję, aby tworzyć własne zasoby, autorskie lekcje. Najlepiej jeśli są to lekcje uniwersalne, którymi możemy się podzielić i które idealnie sprawdzą się w klasie koleżanki lub (jeśli zechcemy ją opublikować w internecie) w innych szkołach.
Ale...
Nie wyważajmy otwartych drzwi. Nie poświęcajmy czasu, na tworzenie zasobów, które już zostały opracowane i są dostępne w internecie. Może lepiej ten czas poświęcić na spotkanie z dziećmi online? Albo na dobry sen? Sen, który sprawi, ze następnego dnia będziemy wypoczęci i z uśmiechem powitamy naszych wychowanków.
Weźmy na przykład wprowadzanie nowego materiału z matematyki w klasie trzeciej. Jest kilka miejsc, w których znajdują się potrzebne mi filmy i nie muszę poświęcać czasu na tworzenie własnych zasobów.
W temacie dzielenia liczb  dwucyfrowych polecam bardzo dobrze opracowane, przejrzyste, czytelne i krótkie filmiki Pi-stacji.

Ten sam temat, bardzo czytelnie wyjaśnia w swoim filmiku pana Andrzej Gwiazda. Od 16-tej minuty filmu autor doskonale tłumaczy, jak radzić sobie z dzieleniem liczb dwucyfrowych, wcześniej przypominając nazwy: iloraz, dzielna i dzielnik.
/

Nie wyważajmy więc otwartych drzwi...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz