czwartek, 16 kwietnia 2020

Regiony Polski z mapami google

Mapy google idealnie sprawdziły się w lekcjach online. W klasie nie zawsze możliwe jest ich wykorzystanie. Gdy uczniowie nie posiadają indywidualnego sprzętu mobilnego w szkole, pozostaje  interaktywna tablica w klasie i wspólne oglądanie lub zajęcia w pracowni komputerowej. Na lekcjach online jest inaczej. Każde dziecko może poprzez link od razu samodzielnie udać się w podróż po mapie.  Poznając regiony Polski w ramach edukacji przyrodniczej w klasie trzeciej, uczniowie udali się w różne zakątki Polski. Mogli udać się nad Morze Bałtyckie i podziwiać piękny klif.
Za pomocą Street View spacerować po klifie.
Jednym kliknięciem mogli znaleźć się w sercu Tatr, nad Morskim Okiem...
oraz pod Grunwaldem.

Odwiedzili  wiele różnych zakątków Polski.
Chętnie odwiedzali miejsca znane i lubiane lub zupełnie nieznane. szukali na mapie swoich domów. Wędrowali i wędrowali... Mapy google to dobry sposób na zwiedzanie Polski w czasach kwarantanny.