wtorek, 7 kwietnia 2020

Notatka o wiośnie

Sporządzanie notatki to  ważna umiejętność. Powinna być doskonalona od początku edukacji dziecka. Notatka ma pomagać  się uczyć, a będzie to możliwe dopiero wtedy, gdy uczeń wykona taką notatkę samodzielnie. Zadaniem nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej jest zapoznanie ucznia z taką formułą wypowiedzi, pokazanie różnych sposobów notowania, w tym również notatki wizualnej oraz umożliwienie dzieciom doskonalenia tej umiejętności.
Czas kwarantanny to czas tworzenia tutoriali przez nauczycieli. W poniższym filmiku pani Barbara Taniewicz pokazuje swoim drugoklasistom, jak tworzyć notatkę wizualną. W kolejnych krokach, udzielając wskazówek słownych i jednocześnie rysując, nakręciła taki oto poradnik.
Dziękuję Basi, za udostępnienie tego filmiku.

1 komentarz:

1. Dodam, że to nie jest pierwsza notatka mojej klasy - dotychczas pisałam rysowałam na tablicy w klasie, jednocześnie rozmawiając z dziećmi, teraz stworzyłam "zamiennik" takich zajęć. BT

OdpowiedzUsuń