niedziela, 19 kwietnia 2020

Nauczanka uczy się w domu

Tak śmiało może powiedzieć nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, która "siedzi" w domu na kwarantannie. Siedzi przy komputerze, pracuje, prowadzi lekcje online, do których wcześniej musi się przygotować i ciągle się uczy. Nie spoczywa na laurach. Poznaje i "rozkminia" kolejne narzędzia. Uczy się od innych nauczycieli. Tworzy nowe zasoby, bo jak już pozna jakieś narzędzie, to od razu wie, jak je wykorzystać.
Narzędzie Genially nie jest mi obce, ale nadszedł czas, żeby się mu przyjrzeć dokładniej, poznać jego różnorodne funkcje i możliwości. Jednym z nich jest tworzenie tablicy interaktywnej dla uczniów. Sprawa przydatna dla przedszkolaków i klas I -III.
Cieszę się, że są nauczyciele, którzy chcą się dzielić. Obejrzałam tutorial Aleksandry Schoen- Kamińskiej, trwający zaledwie kilka minut.

A następnie stworzyłam kilka tablic interaktywnych w Genial. Pierwsza z nich przeznaczona jest dla pierwszoklasistów lub przedszkolaków. Uczniowie mogą przesuwając literki, układać  wyrazy. Kolejne tablice stworzyłam z myślą o moich trzecioklasistach. Zaproponowałam zabawę z liczbami trzycyfrowymi. Na ciekawe tutoriale nagrane przez Olę Schoen-Kamińską zapraszam na jej stronę klikankowo.

Kole

2 komentarze:

1. Dzień dobry, trafiłam na Twój wpis na fb. Bardzo dziękuję Ci za udostępnienie strony KLIKANKOWO. Próbuję sił w genial.ly i to spadło mi jak z nieba :) Już działam z figurami. Wspaniały pomysł. Mam pytanie, czy mogę "ukraść" Twoje zadanie z literkami dla moich maluchów z terapii? Pozdrawiam Serdecznie. Asia

OdpowiedzUsuń